Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. října 2022 František

Pravdivé informace už zase musíme hledat „mezi řádky“.

23. 04. 2014 14:15:00
V šedesátých letech se vyprávěla řada krásných vtipů z „radia Jerevan“. Jeden na ukázku. Posluchač: „Je to pravda že Ivan Ivanič z Kyjeva vyhrál v loterii auto?“ Radio Jerevan: „Ano je to pravda. Nebyl to ale Ivan Ivanič, ale Kuzma Kuzmič. Nebyl z Kyjeva, ale z Alma Aty. Nevyhrál auto, ale kolo. A nevyhrál ho, ale ukradl.“

Takhle nějak vypadalo zpravodajství v letech normalizace. Chtěl jsem věřit, že nic takového už nikdy nezažiji, ale přiznávám, mýlil jsem se. Dnes už opět musí člověk, který nechce být pouhý otrokem valících se mainstreamových zpráv z našich tak drahých veřejnoprávních medií a z deníků vlastněných podivnými existencemi typu pana Bakaly, soudruha Babiše a dalších nenažranců, hledat mezi řádky zrnka pravdivých informací.

Namátkou vybírám z článku s nadpisem „Kyjev se chystá zasáhnout proti separatistům na východě“, z kterého jsem se dozvěděl, že ukrajinský vicepremiér Vitalij Jarema, který má ve vládě na starosti ozbrojené složky, sdělil: „Dostali jsme podporu od Spojených států, které nás nenechají samotné na pospas agresorovi. Doufáme, že v případě ruské agrese bude tato pomoc větší," řekl vicepremiér den poté, co Kyjev navštívil americký viceprezident Joe Biden.

Dále pak: „Obracíme se na Rusko, aby vyzvalo své stoupence provádějící protizákonné akce na Ukrajině ukončit násilí, propustit rukojmí a opustit obsazené budovy," a na závěr ještě tuto drobnost: Pokračuje prý také odzbrojování radikálů, kterým už bylo zabaveno téměř 6000 kusů palných zbraní.

zločinci - demokraté? hledej rozdíly.

zločinci - demokraté? Hledejte rozdíly.

Co jsme se to vlastně dozvěděli? Že dva týdny po „přátelské návštěvě“ šéfa CIA Johna Brennana se do Kyjeva vypravil americký viceprezident Joe Biden. Oba jistě navštivili Ukrajinu úplně náhodou a hlavně jednali o dodávkách ukrajinské pšenice pro americké slepice. A jen tak mimochodem dohodli na oplátku dodávky amerických vozidel a zbraní asi pro ukrajinské hasiče. Vyjádření šéfa CIA o tom, že je třeba hlavně jednat a řešit celou kritickou situaci politickými prostředky, je opravdu vtipné. Jestliže je třeba krizi řešit „politickými prostředky“, tak co v Kyjevě u všech všudy dělá zrovna šéf CIA?

To, že bylo zabaveno 6000 palných zbraní ukrajinských radikálů znamená, že mezi ukrajinskými nacionalisty jsou ještě další tisíce zbraní. A jen tak mimochodem ještě oblíbená mantra posledních dní. Rusko prý má stáhnout své vojáky z ukrajinských hranic. Copak si nikdo neuvědomuje, že ruští vojáci nejsou na ukrajinských hranicích, ale naopak na ruských hranicích? A každý suverénní stát má nezpochybnitelné výsostné právo vyslat své vojáky na své hranice, když v sousední zemi probíhá už nejméně půl roku ozbrojený konflikt. Udělal by to každý stát a nedovedu si dost dobře představit, že by například americký prezident Franklin Delano Roosevelt vyzval v srpnu 1939 polskou vládu, aby stáhla své vojáky od německých hranic, protože přítomnost polských vojáků na hranicích s Německem je ohrožením „míru v Evropě“. Přijde Vám to absurdní? Ale právě to dnes Spojené státy americké dělají. A klid jistě také nastolí NATO tím, že proběhnou velká vojenská cvičení v Litvě a v Polsku. A naše čtyři Gripeny a 300 českých vojáků určitě způsobí v Kremlu zděšení.

To je totiž doslova jako vtip, který se vykládal v Protentokrátu. V květnu 1941 si pozval Hitler do Berlína prezidenta Slovenského štátu Jozefa Tisu a řekl mu: „Chystám se na to velké tažení do Ruska a tak bych potřeboval také nějakou pomoc ze Slovenska. Hlavně potřebujeme co nejvíc tanků.“ „Tanky? A stačily by ti dva?“, zeptal se Tiso. „Ty si ze mě děláš legraci? Dva tanky?“ „No dobře, tak chceš tři?“, zeptal se Tiso. Hitler se rozčílil: „Jak tři tanky? To bude obrovské tažení všech německých divizí!“ „No dobře, tak chceš všechny čtyři?“

Autor: David Štěpán | středa 23.4.2014 14:15 | karma článku: 35.30 | přečteno: 2622x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Je skutečným problémem vyčerpanost zdrojů, nebo je to systém který nám vládne?

Nikdo, kdo nechápe skutečnost nebude si jistý ničím co v budoucnu vznikne, proto mějte oči na sťopkách.

3.10.2022 v 12:08 | Karma článku: 9.61 | Přečteno: 303 | Diskuse

Kristýna Hajská

Nešťastné dítě, pohádka

Domov, láska, vztahy, péče, podpora... Když to chybí, nemá člověk nic, zažívá prázdnotu, opuštěnost a bolest. Dítě v předchozí pohádce bylo traumatem poškozené, ale dokázalo se nakonec o sebe postarat. Co když ani to ale nejde?

3.10.2022 v 10:02 | Karma článku: 7.14 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jiří Turner

Když je hodně hub, bude válka

Chlubil jsem se, kolik jsem našel krásných hřibů. Trochu mě pak zarazilo, když mi byla připomenuta pověra, kterou známe i z knížky Oty Pavla a filmového zpracování jeho díla: „...že když roste hodně hub, bude válka...“

3.10.2022 v 8:38 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 563 | Diskuse

Jan Řeháček

Nedělní chvilka angličtiny: kids

Dětský svět má v každém jazyce své specifické výrazivo, protože je to tak trochu vesmír sám o sobě. Od žvatlání batolat až po jazykové experimenty puberťáků představuje nepřebernou studnici. Tady je pár zajímavostí z té anglické.

2.10.2022 v 9:09 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 340 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Jak zastavit autobus ve 2 vteřinách

Neznám nudu a není nad to na chvilku zastavit autobus. Že jste zvědavý proč, jen si přečtěte do jaké horké chvilky mě tentokráte syn dostal.

2.10.2022 v 7:10 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 359 |
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1449
učitel matematiky, fyziky a chemie, strana DOMOV www.volimdomov.cz

Najdete na iDNES.cz