Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. října 2022 František

Passer je z(Ko)loděj ?

10. 09. 2014 14:00:28
Za onoho času si pan Rosenkranz povídá s malým Icikem. „Milý synu, ty víš, že naše firma Rosenkranz & Silberstein již dvacet let velmi dobře prosperuje. Ale pamatuj, milý synu, v obchodě je nejdůležitější poctivost. Dám ti příklad. Včera tu byl mladý pan Procházka přišel mi vrátit 10 000, které si od nás půjčil. A když odešel, tak jsem ty peníze přepočítal a zjistil jsem, že se o tisícovku předal a nechal mi tu 11 000. Co myslíš, že jsem udělal?“ „Zavolal jsi panu Procházkovi a tu tisícovku mu vrátil?“ „Milý synu z tebe nikdy nic nebude. Přece jsem dal 500 korun svému partnerovi panu Silbersteinovi!“

Již podruhé v krátké době byl v investigativním pořadu Reportéři ČT usvědčen z vážného střetu zájmů kandidát na primátora za hnutí Pro Prahu Zbyněk Passer, který je také podle všeho neformálním šéfem tohoto politického uskupení. V pondělním vydání pořadu dokonce pan Zbyněk Passer sám uznal, že v případě jeho hlasování z pozice představitele radnice v městské části Praha-Koloděje se dopustil střetu zájmů. Svým přiznáním Zbyněk Passer v pondělí večer odkryl karty a je třeba ho vyzvat, aby odešel ze hry.

V první reportáži odvysílané před časem v ČT se jednalo o požadavek na velkou změnu územního plánu hlavního města Prahy v souvislosti s obřím developerským projektem Radima Passera, bratra a sponzora hnutí Zbyňka Passera. Sám stínový šéf nového hnutí Pro Prahu a kandidát na primátora Zbyněk Passer tehdy nebyl schopen jasně odpovědět na otázku, zda by se odmítl účastnit hlasování o této změně územního plánu, kdyby byl zvolen do zastupitelstva hlavního města Prahy. Jeho vyhýbavá odpověď byla sama o sobě podezřelá, ovšem stále jsme se pohybovali v rovině úvah „coby, kdyby“.

Pondělní vysílání ( zde ) Reportérů ČT ovšem jasně ukázalo, že problematika střetu zájmů, kdy se politik v souvislosti s výkonem své veřejné funkce neštítí zvýhodnit sám sebe nebo své blízké, panu Zbyňku Passerovi na srdci příliš neleží. Přihrál vlastní osmdesátileté matce pozemky obce v hodnotě nejméně 27 milionů, ale vlastní matku skoro nezná, protože bydlí přes dvůr. Jak se mohou voliči spolehnout, že něco takového, ovšem v mnohem větší míře a s neporovnatelně větším dopadem na život Pražanů, Zbyněk Passer neučiní i v pozici zastupitele hlavního města? Ba co hůře, v pozici radního či dokonce primátora?


Člověk, který není schopen věrohodně vysvětlit, proč hlasoval ve svůj vlastní prospěch a ještě to vysvětluje náhlou ztrátou paměti, nemůže být důvěryhodným kandidátem na pražského primátora. Stačí, že nám tu kandidují dva, kteří již mají na krku obžalobu a zanedlouho stanou před soudem. Třetího takového primátora, pane Zbyňku Passere, tu nepotřebujeme!


Vyzývám na základě závažných informací uvedených ve dvou pořadech Reportéři ČT, aby se Zbyněk Passer vzdal své kandidatury na primátora Prahy i řadového člena Zastupitelstva hlavního města Praha. Osobně věřím, že Pražané již znovu nenaletí na projekt, který se nápadně podobá straně Veřejné Věci, která vsadila na dlouhonohé blondýny v pěkných kulisách pimprlového divadla, které shora na nitkách vodil jiný zazobaný principál zvaný superguru. Všichni si snad dobře pamatujeme, jak to nakonec dopadlo.

Poctivost pana Passera krásně ilustruje jeho vlastní podřeknutí, kdy se v reportáži chlubil jak jeho rodina ze svého zaplatila chodník na hřbitově v Kolodějích. „My máme vlastně hrob tam vzadu, takže to vlastně jaksi mělo i tenhleten efekt,“ řekl reportérce. Jinými slovy: Zaplatili jsme nový chodník proto, abychom nemuseli chodit na hrob pradědečka blátem. ...

Autor: David Štěpán | středa 10.9.2014 14:00 | karma článku: 20.21 | přečteno: 1227x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Je skutečným problémem vyčerpanost zdrojů, nebo je to systém který nám vládne?

Nikdo, kdo nechápe skutečnost nebude si jistý ničím co v budoucnu vznikne, proto mějte oči na sťopkách.

3.10.2022 v 12:08 | Karma článku: 9.61 | Přečteno: 303 | Diskuse

Kristýna Hajská

Nešťastné dítě, pohádka

Domov, láska, vztahy, péče, podpora... Když to chybí, nemá člověk nic, zažívá prázdnotu, opuštěnost a bolest. Dítě v předchozí pohádce bylo traumatem poškozené, ale dokázalo se nakonec o sebe postarat. Co když ani to ale nejde?

3.10.2022 v 10:02 | Karma článku: 7.14 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jiří Turner

Když je hodně hub, bude válka

Chlubil jsem se, kolik jsem našel krásných hřibů. Trochu mě pak zarazilo, když mi byla připomenuta pověra, kterou známe i z knížky Oty Pavla a filmového zpracování jeho díla: „...že když roste hodně hub, bude válka...“

3.10.2022 v 8:38 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 563 | Diskuse

Jan Řeháček

Nedělní chvilka angličtiny: kids

Dětský svět má v každém jazyce své specifické výrazivo, protože je to tak trochu vesmír sám o sobě. Od žvatlání batolat až po jazykové experimenty puberťáků představuje nepřebernou studnici. Tady je pár zajímavostí z té anglické.

2.10.2022 v 9:09 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 340 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Jak zastavit autobus ve 2 vteřinách

Neznám nudu a není nad to na chvilku zastavit autobus. Že jste zvědavý proč, jen si přečtěte do jaké horké chvilky mě tentokráte syn dostal.

2.10.2022 v 7:10 | Karma článku: 8.00 | Přečteno: 359 |
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1449
učitel matematiky, fyziky a chemie, strana DOMOV www.volimdomov.cz

Najdete na iDNES.cz