Úterý 4. října 2022, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 4. října 2022 František

Hudeček prosazuje další tunel.

16. 09. 2014 19:05:25
Už jen pár dní zbývá než nás, doufejme, že navždy, opustí náš tak drahý primátor Hudeček. Jak je ale v kraji zvykem, pokouší se ještě na poslední chvíli protlačit Radou hlavního města Prahy a následně i ZHMP několik nášlapných min v podobě Pražských stavebních předpisů a především schválení projektu nové trasy metra D.

Projekt tzv. odlehčovací trasy z Náměstí Míru přes Náměstí Bratří Synků a Pankrác má směřovat k vietnamské tržnici v Písnici. Celý projekt by měl stát bratru 60 miliard. Očekávejme ale konečnou cenu nejméně 100 mld. Tohle šílenství je třeba zastavit!

Ve zprávě Metroprojektu se praví, že trasa D vytvoří kapacitní rezervu pro případ přerušení provozu na lince metra C, zejména v souvislosti s provozní zranitelností na Nuselském mostě (opravy, havárie, následky teroristických útoků a další mimořádné události). V téže zprávě se dočteme, že postup výstavby bude probíhat takto:

1) D1 Pankrác – Nové Dvory (cca 4,1 km) dokončení 2018

2) D2 Nové Dvory – Depo Písnice (cca 3,8 km) dokončení 2021

3) D3 Pankrác – Nám. Míru (cca 2,7 km) dokončení 2025!


Takže z tohoto plánu snadno pochopíte, že od roku 2018 do roku 2025, dá-li pánbůh, se trase metra C neodlehčí, ale naopak k současným tisícům lidí, kteří se každý den z Jižního města přepravují do centra, přibude každé tři minuty dalších 500 lidí ze směru Písnice, Libuš, Lhotka a Krč. Těchto více než 10 000 lidí každou hodinu na stanici metra Pankrác přestoupí z trasy D na trasu C, která je zřejmě podle mínění primátora Hudečka nedostatečně vytížená.

Normálním lidem je jasné, že takový postup výstavby povede k úplnému kolapsu na trase metra C v úseku Pankrác – Muzeum. Pokud navíc má být účelem vybudování trasy D možnost odstavení Nuselského mostu, pak to znamená, že tato možnost nastane až po dokončení úseku Pankrác – Náměstí Míru v roce 2025. Do té doby se můžeme tak maximálně modlit, aby si teroristé nevybrali tento most za cíl svého útoku.

A teď tedy trochu vážněji. Začneme-li budovat trasu D, je zcela nutné začít od stanice Náměstí Míru ( vzhledem k dalšímu případnému pokračování této trasy bych si osobně dovolil tvrdit, že přestupní stanice by byla logičtější na stanici Jiřího z Poděbrad, případně Flora ) a vytvořit bypass pro případ vyřazení Nuseláku. Další trasa „Déčka“: Olbrachtova – Nádraží Krč – Nemocnice Krč – Nové Dvory dává vcelku smysl, ale dále by se musí trasa odklánět na jihozápad, tedy do Modřan, aby se výhledově mohlo uvažovat o jejím prodloužení pod Vltavou na levý břeh, tedy do Chuchle a na sídliště Barrandov. Pokud totiž nyní vybudujeme nesmyslnou trasu metra kamsi do Písnice, je skoro jisté, že Kamýk, Modřany, Chuchle a Barrandov se v nejbližších 50 letech připojení k síti pražského metra nedočkají.

A co vlastně vede naše tak drahé zastupitele k tomu, že plánují tak drahé a na první pohled nesmyslné investiční akce? Že by se jednalo o nátlak vietnamské lobby, která usiluje o spojení tržnice Sapa s centrem města se nezdá příliš pravděpodobné. Jako pravděpodobnější se jeví možný zájem vlastníků stavebních parcel v Libuši, Písnice a Kunraticích a jejich developerské projekty. V této souvislosti si dovoluji upozornit na jedno volební uskupení, které se nám již několik měsíců snaží vsugerovat, že jim nejde o nic jiného, než o veřejné blaho. Takže teď jen zbývá věřit, že občané ve volbách zase nenaletí, jako už tolikrát.

Autor: David Štěpán | úterý 16.9.2014 19:05 | karma článku: 15.86 | přečteno: 808x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Je skutečným problémem vyčerpanost zdrojů, nebo je to systém který nám vládne?

Nikdo, kdo nechápe skutečnost nebude si jistý ničím co v budoucnu vznikne, proto mějte oči na sťopkách.

3.10.2022 v 12:08 | Karma článku: 9.61 | Přečteno: 298 | Diskuse

Kristýna Hajská

Nešťastné dítě, pohádka

Domov, láska, vztahy, péče, podpora... Když to chybí, nemá člověk nic, zažívá prázdnotu, opuštěnost a bolest. Dítě v předchozí pohádce bylo traumatem poškozené, ale dokázalo se nakonec o sebe postarat. Co když ani to ale nejde?

3.10.2022 v 10:02 | Karma článku: 7.13 | Přečteno: 159 | Diskuse

Jiří Turner

Když je hodně hub, bude válka

Chlubil jsem se, kolik jsem našel krásných hřibů. Trochu mě pak zarazilo, když mi byla připomenuta pověra, kterou známe i z knížky Oty Pavla a filmového zpracování jeho díla: „...že když roste hodně hub, bude válka...“

3.10.2022 v 8:38 | Karma článku: 16.14 | Přečteno: 553 | Diskuse

Jan Řeháček

Nedělní chvilka angličtiny: kids

Dětský svět má v každém jazyce své specifické výrazivo, protože je to tak trochu vesmír sám o sobě. Od žvatlání batolat až po jazykové experimenty puberťáků představuje nepřebernou studnici. Tady je pár zajímavostí z té anglické.

2.10.2022 v 9:09 | Karma článku: 17.16 | Přečteno: 337 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Jak zastavit autobus ve 2 vteřinách

Neznám nudu a není nad to na chvilku zastavit autobus. Že jste zvědavý proč, jen si přečtěte do jaké horké chvilky mě tentokráte syn dostal.

2.10.2022 v 7:10 | Karma článku: 7.99 | Přečteno: 358 |
Počet článků 32 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1449
učitel matematiky, fyziky a chemie, strana DOMOV www.volimdomov.cz

Najdete na iDNES.cz